فقر مردمان عادی و خنده مرفهین بی درد

فقر مردمان عادی و خنده مرفهین بی درد

من نه می دانم آن شخص کیست و چیست !
تنها دلم به حال آن مردمانی می سود که به خاطر عضوی از فرقه  خاص و قدرت عده ای ویرانگیر  اینجور باید جوانی را تحمل کنند که برای دیده شدن هر کاری میکند !

فیلم را هی تکرار میکنم به مردمان سمت راست نگاه میکنم و مرفهین بی دردی که برای چهره شدن هر کاری میکنند !

سال 96 بود که تهران بودم ، مهمان یکی از دوستانم در کامرانیه تهران دو سه گرم کوکائین ناب سفارش داد پول ناقابلی بود برای او 2 ملیون تومان در سال 96 برای چند خط کوک ناب !

با این قشر از دوستانم که صحبت می کنم گاهی می بینم واقعا زندگی انسان های عادی کجا آنها کجا !

کوکائین هارا چهار پنج ساعته تمام کردیم بعد هم من خداحافظی کردم و رفتیم ولی اگر اشتباه نکنم آن موقع حقوق یک کارمند برای یک ماه 1.400 -500 بود !

حالا در توییتر این فیلم در اینترنت دست به دست می شود ! امیر آرتای خَیِر مدرسه می ساز !

یک آقا زاده با مازراتی و مردمان بدبختی که تنها به خاطر بلوچ بود و سنی بودن این چنین در فقر و بدبختی به سر می برند !

در گوگل جستجو کردم هزینه ساخت یک مدرسه ، در منطقه محروم نهایتا یکی دو ملیارد است که برای ساکنان تهران مخصوصا مرفهین بی دردی مثل امیر آرتا زیاد نیست ! پول یک شب نشستن پشت میز پوکر ، یک شب تفریح لاکچری ، یک آخر هفته سکسی ، یا هر چیز دیگری که برای یک مازاراتی سوار پول بچه بازی است ولی اینجا نگاه آن پیر مردهای سمت راست فیلم درد ناک است که باید جنگولک بازی ها و قرطی بازی هارا تحمل کنند تنها به خاطر بی مسئولیتی و ظلم و ستمی که حاکمان ستمگر جمهوری اسلامی به آنها کرده اند !

چند سال پیش زمانی به بندرعباس رفته بودم یک دوست سنی تعریف میکرد برایم که در روز تولد عمر خرها را آتش می زنند و می گویند و این است زجر بلوچ بودن که در یک کشور مسلمان زندگی کنی و مسلمان هم به حساب نیایی !


و جالب اینجاست که مسلمانان خارج از ایران به مسلمانان شیعه می گویند بت پرست و دیوانه و خارجی ها آنها را با اسرائیلی های گاو طلا پرسند مقاسه می کنند و این است دین و ایمان و زندگی مردمان ایران !

irād band – farhang-e-aammeh – ایــرـاد – فرهنگ عامّه
یه شهری که توش یه عالمه بچه خوشکل خیر داره
پول مردم رو که بخوری نیکو کاری نداره
سلفی با بچه های بی سرپرست
سلفی با کودکان کار
نیش باز و گشاد شما کنار او چهره های زرد و زار
آخر هفته های قشنگ شرت و سوتین های رنگ وارنگ

جواد ذاکر

به ما میگن دیوونه

بدون ديگاه

ارسال یک نظر