شارلی ابدو بیشتر از مسلمانان با مسیحیان درگیری قانونی داشته است

شارلی ابدو بیشتر از مسلمانان با مسیحیان درگیری قانونی داشته است

شارلی اِبدو (به فرانسوی: Charlie Hebdo) به معنای «هفته‌نامه شارلی»، مجلهٔ فکاهی چپ‌گرای فرانسوی است که چهارشنبه‌ها منتشر می‌شود. درونمایه این مجله لحنی انتقادی دارد و خط مشی اعلام شده آن فعالیت‌های ضد نژادپرستی است. نگارش‌های این مجله شامل نقد و تمسخر کاتولیک فرانسه، یهودیت در فرانسه (از جمله هولوکاست)، اسلام در فرانسه، سیاست و حتی فرهنگ عامهٔ فرانسه می‌شود.این مجله انتشار نسخهٔ آلمانی خود را از یکم دسامبر ۲۰۱۶ با شمارگان ۲۰۰ هزار نسخه آغار کرد.

 

«شارلی اِبدو» جانشین مجلهٔ «هاراکیری»* است که از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۱ منتشر می‌شد. مجله پس از بسته شدن توسط دولت فرانسه به خاطر توهین به ارزش‌های ملی دوباره در سال ۱۹۶۶ منتشر شد و در سال ۱۹۷۰ و این بار پس از مرگ ژنرال شارل دو گل به خاطر توهین به شخص وی، به دستور وزیر کشور تعطیل شد. در دههٔ ۱۹۸۰ میلادی کارمندان قدیمی تحریریه با نام تازهٔ «شارلی ابدو» (این نام کنایه‌ای‌ست به نام شارل دو گل) کار مجله را ادامه دادند ولی شمارگان بسیار پایین و انتقاد مردم از کیفیت محتوا عامل نیمه‌تعطیل شدن مجله گشت تا اینکه گروه دیگری به تیم قدیمی مجله پیوسته و در سال ۱۹۹۲ هفته‌نامهٔ «شارلی ابدو جدید» را منتشر کردند.

گزارشگر مجلهٔ اشپیگل شوخی‌های شارلی ابدو را در مقایسه با رقیب بزرگ‌تر خود، لو کانار انشنه (Le Canard enchaîné)، زمخت و بی‌مزه توصیف می‌کند. ژرار بیار، سردبیر شارلی ابدو به گزارشگر اشپیگل می‌گوید که لو کانار… همانند بانویی سالخورده است و هرگز جرأت آوردن محمد روی صفحهٔ اول خود را ندارد؛ ولی شارلی ابدو چنین قید و بندی ندارد.

گردانندهٔ بلژیکی وبگاه مجله در نوامبر ۲۰۱۱، پس از حملهٔ تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۱ که افراد ناشناس دفتر مرکزی مجله را با کوکتل مولوتف به آتش کشیدند برای مدتی وبگاه‌های این مجله را از شبکه حذف کرد.

در ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰ یک جوان ۱۸ سالهٔ پاکستانی‌تبار در نزدیکی دفتر پیشین نشریهٔ شارلی ابدو با ساطور، ۲ نفر را به شدت زخمی کرد و پس از حمله، دستگیر شد. وزیر کشور فرانسه گفت این حمله، «کار تروریسم اسلام‌گرا» است.

در ۱۶ اکتبر ۲۰۲۰ مهاجمی با فریاد «الله اکبر» به یک آموزگار تاریخ در حومۀ پاریس حمله کرد و سر او را برید. ژان میشل بلانکور وزیر آموزش فرانسه در توییترش این حمله را «حمله به ملت فرانسه» توصیف کرد. وی ضمن همدردی با خانوادۀ این آموزگار، گفت که اتحاد تنها راه مقابله با «هیولای تروریسم اسلامی» است.

پلیس فرانسه گزارش داد معلم تاریخ کاریکاتور پیامبر اسلام را در کلاس درس به دانش‌آموزانش نشان داده بود، توسط مردی در حومهٔ پاریس با چاقو به قتل رسید و دقایقی پس از وقوع جنایت به ضرب گلولهٔ مأموران پلیس از پا درآمده است

شارلی ابدو به همان اندازه که ضد دین و به طور گسترده ضد ضد استقرار است ، ضد اسلام نیست. در کلمات ( و نقاشی های ) برنارد ولهاک ، معروف به تنیگوس ، یکی از کاریکاتوریست هایی که امروز در تیراندازی ها کشته شد ، از “حق کفر” خود دفاع می کند . استیفان شاربونیر ، کاریکاتوریست ، معروف به چارب ، در سال 2012 به اشپیگل گفت: “ما کاریکاتورها را هر هفته منتشر می کنیم ، اما مردم فقط آنها را به عنوان اعلان جنگ توصیف می کنند ،” . امروز.

در حوالی بحث و مجادله 2011 درباره شماره محمد ، سردبیر این مجله خاطرنشان کرد که این نشریه 13 بار توسط سازمان های کاتولیک شکایت شده است اما فقط یک بار توسط یک مسلمان شکایت شده است . در زیر برخی از بسیاری از مجلات Charlie Hebdo که به نشانه های مسیحی و رهبران کلیسا در طول سال ها هدف قرار گرفته اند ، آورده شده است:

وقتی میلا ، یک دختر نوجوان 16 ساله ، در یک اینستاگرام زنده گفت: “من از آیین ها متنفرم . اسلام دین نفرت است ، فقط نفرت است. اسلام تلخه  »، او باید هزار مایل با تصور واکنشهای بعدی فاصله داشته باشد.

 

مخالفت کلیسای کاتولیک با ازدواج همجنسگرایان ، شامل پدر ، پسر و روحیه مقدس

“داستان واقعی کودک عیسی.” موضوع این بود: “آنچه کشیش شما هرگز جرات نکرده به شما بگوید سرانجام در این انجیل جدید طبق گفته ریس [کاریکاتوریست] آشکار می شود. چرا که آیا می دانید کودک عیسی کودک گناه ، آفت اژدها ، شفا دهنده ایمان در ماسه ، کودک قاتل ، چشم زن ، انسان پادشاه بیش فعال ، عذاب دهنده معلمان خود و پیامبر شاگرد بود؟ “

واتیکان: انتخابات تقلبی دیگر! “بگذار پایین ، من می خواهم رأی بدهم!”

کاریکاتور محمد (پیامبر مسلمانان) بر جلد مجلهٔ شارلی ابدو؛ ۱۰۰ ضربه شلاق، اگر از خنده غش نکنی.

کاریکاتور محمد (پیامبر مسلمانان) بر جلد مجلهٔ شارلی ابدو؛ ۱۰۰ ضربه شلاق، اگر از خنده غش نکنی.

سران مذهبی در اینجا می گویند شارلی هبدو باید از بین برود

اردوغان در خلوت بسیار شوخ طبع و مهربان است

بدون ديگاه

ارسال یک نظر

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرویدا آزما سایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last> Mr last> یوتیوب آقای آخر